32 miliony wystarczą na szkołę dla 850 dzieci, ale bez kuchni. Warszawa walczy o tytuł stolicy szkolnego cateringu.

Small boy cooking together with his sister. Cute boy cutting onion for salad in the kitchen. Family cooking background

Warszawska dzielnica Ursus będzie miała nową szkołę dla 850 uczniów. Będą 42 sale lekcyjne, 6 sal do zajęć indywidualnych, biblioteka z czytelnią, nawet gabinet lekarski, i pomieszczenia gospodarcze, i sanitarne, i administracyjne, i stołówka. Tylko kuchni nie będzie. Będzie zaplecze cateringowe.

Będzie plac zabaw, będą dwie duże sale gimnastyczne, będą trzy boiska sportowe, nawet będą energooszczędne instalacje w postaci paneli słonecznych, będzie system odzyskiwania wody szarej.

Będzie bardzo ekologiczny i nowoczesny budynek.

Niestety na kuchnię nie wystarczyło albo miejsca, albo pieniędzy, albo pomyślenia o zdrowiu uczniów. Quo vadis Warszawo w polityce żywieniowej dla uczniów? Dlaczego w catering?