Apel do Ministerstwa Rolnictwa o wprowadzenie jednolitego znaku „Wolne od GMO”. Podpisz petycję.

0
44
wolne-od-gmo-petycja
Wolne od GMO - petycja

Sharing is caring!

Zdecydowanie popieramy apel do Ministerstwa Rolnictwa o wprowadzenie jednolitego znaku „Wolne od GMO”. I TY podpisz apel.

 

Drogi Konsumencie/Konsumentko,

dziękujemy Ci za aktywne wspieranie korzystnych zmian w przepisach dotyczących znakowania żywności wolnej od GMO. Wygraliśmy bitwę, ale jeszcze nie wojnę. Teraz potrzebujemy Twojego wsparcia jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.

Nie czekaj, wyślij apel już dziś! Każdy zaangażowany konsument, który skorzysta z aplikacji i wyśle apel będzie mógł dodatkowo wziąć udział w przygotowanym przez nas konkursie. W zabawie chodzi przede wszystkim o kreatywność i innowacyjne przedstawienie problemu bezpieczeństwa żywnościowego i świadomości konsumenckiej. Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziesz w „Regulaminie” oraz w na stronie, do której zostaniesz przekierowany po wysłaniu apelu.

Od 2009 r. walczymy dla Was na wielu frontach

Prowadzimy działania rzecznicze, edukujemy, organizujemy akcje medialne. Po wielu latach batalii w końcu nadeszła szansa na poprawę sytuacji konsumentów. Wprowadzenie jednolitych przepisów dotyczących znakowania żywności oraz jednorodnego logotypu „wolne od GMO” w polskich przepisach umożliwi konsumentom podejmowanie swobodnych i świadomych decyzji.

Konsumenci chcą wprowadzenia znaku „Wolne od GMO”

Zebraliśmy ponad 40 tys. podpisów pod naszą petycją w sprawie wprowadzenia znaku „wolne od GMO”. Również sondaż Millward Brown z 2013 roku dla INSPRO pokazał, że ponad 73% ankietowanych jest za wprowadzeniem takich rozwiązań, a 9 na 10 rodziców dzieci do lat 2 chciałoby mieć pełną świadomość składu żywności przy wyborze produktów w sklepie.

Liczymy na głos Twój i Twoich bliskich!

Apel, który trafi do decydentów z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, będzie realnym wzmocnieniem głosu obywatelskiego w późniejszych negocjacjach. Liczne głosy wsparcia dla wprowadzanych zmian oraz postulowanie o zawarcie w przepisach jednolitego logotypu określającego produkty „wolne od GMO”, pokażą rządzącym o jak ważną kwestię walczymy.

Tak dla jednolitego znaku „wolne od GMO”!

BRAK KOMENTARZY