Edufarma w realu, czyli ogródek dla uczniów

Poradnik "Ogródek przy przedszkolu"

Poradnik "Ogródek przy przedszkolu"
Poradnik „Ogródek przy przedszkolu”

Dawno, dawno temu… A może niekoniecznie tak dawno, ale przy szkołach i przedszkolach bywały ogródki warzywno-owocowe. Się pieliło, się patrzyło jak rosło, się zbierało… Się dzieci uczyło, że żywność pochodzi z natury. A na zajęciach ZPT (Zajęcia Praktyczno-Techniczne) uczniowie robili sałatki z tego, co wyrosło.
Dziś w wielu szkołach obowiązuje zakaz wychodzenia uczniów z budynku szkoły na teren przy szkole. Nawet w upalne dni czerwca i września uczniowie na przerwach tkwią pozamykani w szkolnych korytarzach. Bo „względy bezpieczeństwa”, a i jeszcze argument, że „się spocą” 🙁

Na szczęście są szkoły i przedszkola, gdzie młodych ludzi się wychowuje, a nie „hoduje”. Właśnie dla takich społeczności jest poradnik jak stworzyć ogródek „Przyrodnicze azyle w miejskich przedszkolach”. Ten jest dedykowany przedszkolom, ale po modyfikacji do zaadoptowania w szkołach? Na pewno idealny punkt wyjścia do projektu. A może to materiał przede wszystkim dla takich, które trzymają uczniów w zamknięciu?

Znalezione na BIOkurier.pl