MEN poinformował o planie powszechnego obiadu dla ucznia. Pomysł popiera ZNP. Będzie coś z tego planu?

Finlandia i Słowacja mają swoje programy powszechnego obiadu dla ucznia w szkole.wacji i w Finlandii.

Minister Edukacji Narodowej poinformowała o planie wprowadzenia od 2019 roku obiadu dla każdego ucznia. W tym celu w szkołach ma zostać zmieniona organizacja dnia. W części szkół problemem są brak miejsca na stołówki. Część dyrektorów zastanawia się jak zorganizować pracę szkoły. Gazeta Wyborcza z Płocka publikuje artykuł Czy w płockich szkolnych stołówkach starczy miejsca dla każdego dziecka?. Dyrektorzy płockich szkół wypowiadają się jak widzą wdrożenie powszechnego obiadu w swoich szkołach.

Pomysł wydłużenia przerwy do 40 minut i finansowanie obiadów dla wszystkich uczniów z podatków skomentował Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Prezes ZNP powiedział, że to dobrze, że MEN chce wprowadzić zmiany, o które ZNP postulował od dawna.