Niedobór magnezu u uczniów leczy pani pedagog z reklamy. Czyli autorytet szkoły w reklamie suplementu!

Nazwy produktu nie wymienimy, nazwy firmy nie wymienimy. Ale podamy źródło godne polecenia jeśli chcemy w prawidłowy sposób wesprzeć organizm ucznia w uzupełnieniu magnezu. Instytut Żywienia i Żywności prowadzi stronę www.zachowajrownowage.pl

Jedna z podstron tego serwisu poświęcona jest magnezowi „Co warto wiedzieć o magnezie
Oto spis treści:
Rola magnezu w organizmie
Zapotrzebowanie organizmu na magnez
Przyczyny niedoboru lub nadmiaru magnezu w organizmie.
Występowanie magnezu w żywności
Czynniki wpływające na przyswajanie magnezu z diety
Wybrane piśmiennictwo

Jedno zdanie zacytujemy „Dieta bogata w magnez powinna zatem zawierać produkty pełnoziarniste, warzywa strączkowe, ciemnozielone warzywa liściaste, ryby.”

Po informacje sięgajmy do sprawdzonych źródeł, a nie do reklam suplementów! Jeszcze jeden cytat dotyczący magnezu: Nie diagnozuj swojego stanu zdrowia ani zdrowia twojego dziecka na podstawie reklam. Te same objawy (m.in. przemęczenie, apatia, brak apetytu) mogą mieć różne przyczyny, niekoniecznie związane z brakiem magnezu, witamin lub innej substancji sugerowanej przez reklamę.”

Polecamy też: Piramida zdrowego żywienia na izz.waw.pl