Z okazji Dnia Dziecka daj dzieciom szansę na żywność wolną od GMO. Dajmy dzieciom szansę, by mogli rozpoznać wolne od GMO.

Konsumencie,

Tak bardzo oczekiwane znakowanie żywności „wolne od GMO” w Polsce jest dla nas na wyciągnięcie ręki…
Obecnie ważą się losy ustawy przygotowanej przez Ministerstw Rolnictwa.
Ty też możesz wyrazić swoje poparcie dla tej idei.
Weź udział w konsultacjach społecznych! Pozostało jeszcze tylko kilka dni, żeby wyrazić swoje zdanie na ten temat. Nie pozwól, by ktoś inny decydował za Ciebie!
Dlatego właśnie teraz jest dobry czas na mobilizację sił .Wiemy, że do tej pory zrobiliście dla sprawy wiele, o czym świadczy ponad 40 000 podpisów pod naszą petycją w sprawie znakowania żywności wolnej od GMO. Jednak na tym etapie potrzebujemy Twojego wsparcia, by pokazać rządzącym, że naprawdę nam na tym zależy. Dlatego wyraź swoją opinię na ten temat w oficjalnych rządowych konsultacjach społecznych i realnie wpłyń na korzystne zmiany.
Komentarze do projektu można przesyłać tylko do 4 czerwca 2017 roku.

Rządowy projekt ustawy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obywateli
i konsumentów oraz jest efektem wieloletnich działań organizacji społecznych, między innymi INSPRO. Jako organizacja posiadająca duże doświadczenie
w tej dziedzinie oceniamy pozytywnie proponowane przez rząd rozwiązania oraz z czystym sumieniem zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach
i przedstawienia swojego punktu widzenia w tej sprawie. Jeśli masz wątpliwości, możesz skorzystać z przygotowanej przez nas opinii.

Chociaż w projekcie ustawy brakuje naszej sugestii dotyczącej utworzenia jednego spójnego oznakowania dla produktów „wolnych od GMO” uważamy, że daje on szanse na poprawę regulacji w tej kwestii oraz zwiększa rolę obywatela w relacji konsument-producent.

Prześlij swój komentarz do projektu: Twój komentarz do projektu w sprawie znakowania żywności wolnej od GMO

Więcej: www.chcewiedziec.pl