Stare odmiany owoców są zdrowsze, ale hipermarkety ich nie chcą. Dlatego zamiast owoców sezonowych część z nas je importowane

0
139
owoce-sezonowe

Sharing is caring!

Nie warto kupować importowanych owoców w hipermarketach ze względu na nasze zdrowie i pieniądze i ekologie. Stare odmiany, lokalnych owoców to smak, zapach i ekonomia. A i o ochrona środowiska.

Rekomendację artykułu znaleźliśmy na twitterowym profilu Kupuj odpowiedzialnie, który zacytował następujący fragment artykułu:

„Do polskich konsumentów jeszcze nie dociera, że w przypadku owoców i warzyw najbardziej cenne są te, które rosną blisko i zrywane są krótko przed tym, zanim trafią na nasze stoły. Wydaliśmy tym wyrok na wiele smacznych, acz kłopotliwych i z tego powodu droższych odmian owoców lokalnych. Jest jeszcze szansa na zawieszenie wyroku.”

Wyrażamy nadzieję, że coraz więcej konsumentów wie iż warto wybrać się na najbliższy targ, gdzie można znaleźć pychoty z naszych sadów i ogrodów. Cieszmy się naszymi lokalnymi odmianami warzyw i owoców póki trwa sezon, a także szykujmy przetwory na czas chłodów.

Polecamy artykuł www.polityka.pl/Zamiast śliwki węgierki pomelo. Jak tropikalne owoce wypierają rodzime

 

BRAK KOMENTARZY