Premier rządu dał 30 dni na poprawę jakości żywności w szkołach. Ale to w Irlandii.

Na Polskim portalu informacyjnym w Irlandii opublikowano informację, że premier rządu Republiki ogłosił strategię walki z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Wytyczne strategii to walka z żywnością ze zbyt dużą ilością soli, cukru, tłuszczu. Dostawcy żywności do szkół dostali 30 dni na dostosowanie się do nowych regulacji.

Polecamy artykuł  Dotacje na zdrową żywność

1 KOMENTARZ

Kolejna sprawa to mentalność mieszkańców Irlandii, którzy w dużej części stołują się „na mieście”, czyli i jedzą nie najzdrowsze „gotowce”, a i fast foody mają się tutaj całkiem przyzwoicie.
    W tym dziele królują jednak dzieci i młodzież szkolna, której wycofano ze szkół automaty z batonikami, chipsami i colą, ale znaleźli sobie inne źródła tego rodzaju pożywienia. Podczas długiej przerwy sklepy spożywcze znajdujące się w okolicach szkół, przeżywają prawdziwe oblężenie, a uczniowie wynoszą z nich pełne garści słodyczy i innych przekąsek, przepijając to wszytko colą, spritem i co tam akurat wpadnie im w ręce.
    Bogdan Feręc