Przygotowania do konferencji o zdrowym i naturalnym odżywianiu dla szkół. Przewidywany termin to 21 listopada 2015.

0
672

Sharing is caring!

www.orkiszowepola.plPoznań przygotowuje się do Konferencji o zdrowym i naturalnym odżywianiu dla szkół. Przewidywany termin to 21 listopada 2015. W związku z wejściem w życie z dniem 1.09.2015 Ustawy o zakazie sprzedaży śmieciowego jedzenia, w środowisku szkolnym w temacie odżywiania naszych dzieci i młodzieży szkolnej pojawia się wiele kontrowersji. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ dziś wiedza o żywieniu zatacza coraz szersze kręgi tym bardziej, że statystyki chorób bezpośrednio zależnych od sposobu odżywiania się człowieka wzrastają nieubłaganie.

Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola zainicjowało konieczność zorganizowania takiej Konferencji na rzecz Naturalnego Odżywiania w Szkołach zapraszając do współpracy Centrum Medyczne CENTERMED Oddz. W Poznaniu, Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i edukacji oraz Pyszoty – doświadczony w naturalnym odżywianiu dzieci i młodzieży Poznański catering.

Zespół organizatorów, dla których ważność edukowania społeczności szkolnych w zakresie zdrowego stylu życia stał się celem nadrzędnym, to firmy już doświadczone w tego typu działaniach. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców i zaprosić do uczestnictwa przede wszystkim Dyrektorów Szkół, Nauczycieli i pedagogów szkolnych oraz stołówki szkolne, cateringi i właścicieli sklepików szkolnych. Przewidujemy tez pule miejsc dla Rodziców z Rad Rodziców, którzy zechcą w szkołach być ambasadorami działań prozdrowotnych. Wierzymy, że świadomość, którą uda nam się obudzić naszymi zajęciami, pozwoli placówkom bardziej zaangażować się w działania promujące zdrowy styl życia w szkołach dla dobra dzieci, młodzieży ale tez ich rodzin.

Program Konferencji przewiduje wiele zagadnień. Między innymi:

– Podstawy wiadomości o najbardziej aktualnych  Zagrożeniach płynących z nieprawidłowego  stylu życia

– Aktualna analiza na temat tego co dzieci jedzą w szkołach , a co dzieci jeść powinny; ze szczególnym uwzględnieniem śniadań

– psychologiczne aspekty funkcjonowania dzieci i młodzieży szkolnej – jak budować świadomość młodzieży

– aspekty prawne ustawy – jak wspierać sklepiki szkolne

Poruszymy również tematy dotyczące aktywności fizycznej, zapytamy Jamiego Olivera jak to robi w Wielkie Brytanii oraz stworzymy wspólnie pomysły na prowadzenie ogródków szkolnych.

Korzystając z wieloletnich doświadczeń pragniemy, aby podczas Konferencji uczestnicy mogli zostać poczęstowani potrawami czy przekąskami o wysokich walorach prozdrowotnych, byśmy mogli po raz kolejny przekonać się wspólnie, że zdrowe jedzenie to smaczne jedzenie.

Mamy nadzieje, że uda nam si pozyskać instytucje wspierające i patronujące i połączy nas wspólna idea budowania świadomości uczniów poprzez Grono pedagogiczne i rodziców.

Zapraszamy do współpracy, poprzez wsparcie naszego przedsięwzięcia. Podczas konferencji będzie można przekazać swoje materiały promocyjne lub w niektórych przypadkach wystawić swoje stoisko (dodatkowo odpłatne). Poszukujemy chętne instytucje, które chciałaby wesprzeć w jakikolwiek sposób te Konferencję i zostać Sponsorem. Przewidujemy druk materiałów promocyjnych oraz przygotowujemy się do realizacji strony – portalu zdrowyuczen.org

Osoby do kontaktu:

Dorota Łapa 501 055 411

Źródło: www.orkiszowepola.pl

BRAK KOMENTARZY