Slow Food wyróżnia Targ Pietruszkowy w Krakowie. 1-szy w Polsce i 69-ty na świecie wśród Slow Food Earth Markets

earth-markets-slow-food-krakow-targ-pietruszkowy

Stało się! Targ Pietruszkowy jako 1-szy w Polsce i 69-ty na świecie staje się częścią Slow Food Earth Markets! Co to znaczy? Targ Pietruszkowy został doceniony za to co dotychczas zrobił, czyli za bycie miejscem, które dostarcza lokalne produkty bez chemii od drobnych rolników i przetwórców. Bo jak wczoraj powiedziała Michela Lenta ze Slow Food Europe przy podpisaniu umowy „to co robicie to jest właśnie Slow Food. Model Targu Pietruszkowego może posłużyć innym jako przykład!” Dziękujemy naszym wczorajszym Slow Foodowym gościom, którzy przybyli z wielu krajów. Dziękujemy naszym niesamowitym rolnikom i przetwórcom za degustację swoich produktów: Chleb Razowiec Lipnicki, Zakwas Mąka Woda, Pierożki Babci Władzi, Anastazja Przywara, Sweets by bary- ekologiczna pracownia cukiernicza, Ekologiczne Pieczarki z Dąbrówki, OIKOS, Zakład Mięsny, Gospodarstwo Ekologiczne”KROK”., Jozefa Bobak, Tłocznia Owoców Pawłowski, Sery owczo-kozie z Pogórza Strzyżowskiego ,,Owcza Zagroda”, Kozie Frykasy, Lucyna Gaweł, GAWOR Produkcja Wędlin Jakość i Tradycja, JEdynie MAJKA Gospodarstwo Sadownicze Jolanta i Leon, Ekorab – ekologia i agroturystyka Charówka, Gospodarstwo Ekologiczne Rodziny Chorązkich- „ASBIO” oraz wszystkim tu nie wyszczególnionym.

To wszystko nie było by możliwe gdyby nie Pietruszkowy Team. Dziękujemy Alutka Kowalik za koordynację na Targu oraz ogrom pracy formalnej.

Justyna Kinasz za będące częścią targu Bistro GotuJemy oraz podjęcie slow foodowych gości Menu for Change.
Dziękujemy szef kuchni Marcin Jabłoński i Małgorzata Augustyniak oraz Projekt Nakryty Stół za wysiłek w Bistro GotuJemy.
Wielkie podziękowania dla Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński za bycie inspiracją i natchnieniem gastronomicznym!
Dziękujemy za wizytę i wsparcie Magda Kasprzyk, Karolina Maria Milczanowska, Anna Wlezień, Szymon Gatlik oraz Jacek Szklarek.
Dziękujemy dla Dawid Koziol za tłumaczenia i fotografie.
Dziękujemy Anna Psuty&band za etno granie.

Przede wszystkim dziękujemy Wam, którzy tworzą wspaniałą Społeczność Targu Pietruszkowego. Pasjonaci ekologii i lokalności.

Więcej informacji o Slow Food Earth Markets znajdziecie tu:

Ślę pietruszkowe pozdrowienia Artur Kinasz

Źródło: https://www.facebook.com/targpietruszkowy/