Sposób na sfinansowanie zakupu pieca konwekcyjnego do przedszkola lub szkoły? PFRON!

Foto: Travelarz / Piec konwekcyjno parowy Convotherm HORECA13

Zakup pieca konwekcyjnego to znaczący wydatek. Dlatego w wielu gminach poszukiwane są źródła finansowania, by doposażyć przedszkolną lub szkolną kuchnię w sprzęt umożliwiający sprawne przygotowanie zdrowych posiłków. W trakcie powstawania artykułu A czy Twój samorząd zainwestował w piece konwekcyjne w przedszkolach i szkołach? redakcję zaciekawił wątek finansowy zakupu piecy konwekcyjnych. Oto w jaki sposób poradzono sobie w jednej z samorządowych placówek:
– Jedno z Przedszkoli dokonało zakupu pieca konwekcyjnego uzyskując środki z PFRON na stworzenie stanowiska pracy dla pracownika niepełnosprawnego. To stanowisko zostało utworzone w kuchni przedszkolnej, dlatego też środki finansowe przeznaczono na zakup wyposażenia kuchni tj. pieca. Dofinansowane stanowisko pracy musi być utrzymane przez okres 3 lat – wyjaśnia Grzegorz Zawada, asystent medialny Prezydenta Łomży.