Spytkowice – tradycyjne przepisy kulinarne

0
635

Sharing is caring!

Województwo Małopolskie w dniu 31 sierpnia 2014 roku mogło się pochwalić 113 produktami tradycyjnymi wpisanymi na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To piąte miejsce w kraju. Na to osiągnięcie składa się praca wielu ludzi, silna lokalna tradycja, poczucie tożsamości kulturowej, ale też świadome działania na poziomie gmin. Gmina Spytkowice wydała książkę kulinarną, w której są przepisy na  tradycyjne dania.

     Slowfood.edu.pl – Jaka Pana zdaniem jest rola samorządu w kultywowaniu i propagowaniu lokalnych tradycji kulinarnych?

Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice (www.spytkowice.net.pl) – Zadaniem samorządu jest nie tylko zapewnienie jak najlepszych warunków życia Mieszkańców, ale również dbanie o kultywowanie tradycji i kultury lokalnej. Mamy obowiązek zachowania, tego, co dziedziczymy od poprzednich pokoleń, czego dowodem jest m.in. wydanie książki pt. „Sukces na talerzu, czyli w Gminie Spytkowice jemy z tradycją”.

Nasze tradycje kulinarnie są kultywowane w trakcie imprez gminnych, które na stałe wpisały się do kalendarza tj.: „Tradycja Wielkanocna”, „Gminne Dożynki”. Bierzemy także udział w różnych imprezach, które są promocją naszej Gminy m.in. udział w wigilii Telewizji Kraków. Zawsze nasze potrawy cieszą się dużym zainteresowaniem i są ucztą dla podniebienia, tak Mieszkańców jak i Gości, którzy nie szczędzą słów pochwały.

Jest to sukces oparty przede wszystkim na dobrej współpracy Gminy z Kołami Gospodyń Wiejskich i Kołem Związku Emerytów i Rencistów, które kultywują tradycję produktów lokalnych. Są one przyrządzane według ponad 100-letnich receptur i należą do nich m.in.: smalec domowy ze skwarkami, wodzianka, kwosek ze śliw wędzonych, kwosek na serwotce i zacierka.

Ostatnio dużą furorę robi sernik królewski, który jest wpisany na listę produktów tradycyjnych. Panie wspaniale gotują, ale najważniejsze jest serce, jakie wkładają we właściwe przygotowanie serwowanych potraw, które podając okraszają uśmiechem oraz przekazem jak to kiedyś Ich babcie gotowały. Tylko dzięki takiej współpracy jest sukces Gminy na talerzu.

     Slowfood.edu.pl – Czy udział Gminy Spytkowice w projekcie Dolina Karpia ma znaczenie dla lokalnej gospodarki?

Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice – Gmina była jednym z liderów założycieli stowarzyszenia Doliny Karpia, którego wizję sformułowano jako główny ośrodek hodowli karpia oraz wędkarstwa w Polsce, posiadający rozbudowaną i kompleksową ofertę turystyczną. Dolina Karpia staje się miejscem bogatym w inicjatywy i przedsięwzięcia wspólne, z których korzyści przeznacza się na stałą poprawę, jakości życia jej mieszkańców.

Stawy hodowlane w Dolinie Karpia należą do jednych z największych
i zarazem najciekawszych kompleksów stawowych w Polsce. Na terenie naszej gminy zajmują one obszar ponad 300 ha. Projekty realizowane w ramach partnerstwa w Dolinie Karpia są czynnikami, które przyczyniają się min. do poprawy, jakości życia na obszarach wiejskich, poprzez realizacje zadań inwestycyjnych. Przykładamy należytą wagę do zachowania tradycji i kultury, stąd publikacji „Sukces na talerzu, czyli w Gminie Spytkowice jemy z tradycją”.

     Slowfood.edu.pl – Jaką rolę może odegrać w rozwoju lokalnej społeczności oferta skierowana do turystów zainteresowanych tradycyjną żywnością?

Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice – Pokaż mi co jesz, a powiem ci, kim jesteś – można by było powiedzieć, parafrazując znane przysłowie. Wiele w nim prawdy o nas samych, naszej obyczajowości, kulturze i trybie życia. I to jest to. Dolina Karpia, karpiem płynie, już dzisiaj powszechnie dostępny jest karp pod różnym postaciami jak np. wędzony, w zalewie octowej.

Zainteresował się naszymi produktami znany krytyk kulinarny Maciej Nowak, który z ekipą programu „Podróżnik” kosztował potraw przygotowanych przez nasze Panie. Nasze produkty są oferowane przez znane sieci handlowe. Rozwija się dynamicznie rynek zdrowej żywności, zawierającej szeroki asortyment, nie tylko ten związany z karpiem i jego przetworami.

     Slowfood.edu.pl – Czy gmina podejmuje działania, by w placówkach oświatowych dzieci miały zagwarantowany dostęp do nieprzetworzonej żywności?

Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice – Szkoły uczestniczą w różnych programach profilaktyczno-zdrowotnych, których efektem jest promowanie zdrowej żywności.

W sklepikach szkolnych sprzedawanych jest coraz więcej produktów z gatunku zdrowej żywności, zaś wycofywane są powszechnie uważane za szkodliwe produkty wysoko przetworzone.

BRAK KOMENTARZY