Świat według Monsanto – Marie-Monique Robin

0
185

Sharing is caring!

Książka odkrywa przed nami obraz aroganckiego przedsiębiorstwa Monsanto, lekceważącego zdrowie konsumentow i destrukcję środowiska. Ta połnocnoamerykańska firma chce narzucić organizmy modyfikowane genetycznie (GMO) światowemu rolnictwu i rynkowi spożywczemu. Prezentuje ona ambicje bardziej „totalne” niż jakakolwiek inna firma w historii.
Marie-Monique Robin przytacza fakty nie budzące wątpliwości, przedstawia zgodne i liczne zeznania, ujawnia nieznane dokumenty. Dziś, gdy w Europie trwa ożywiona debata na temat zdrowotnych, społecznych i ekologicznych konsekwencji uprawiania GMO, książka ta pojawia się we właściwym momencie.

Książka Marie-Monique Robin to światowy bestseller, ukazujący prawdziwe oblicze międzynarodowego potentata w produkcji nasion i środków ochrony roślin; firmy, której produkty zmieniły rzeczywistość w sposób nieodwracalny. Wraz z filmem o tym samym tytule, niniejsza pozycja stanowi dziś światowy kanon wiedzy o mechanizmach wprowadzania produktów inżynierii genetycznej do obiegu handlowego i środowiska naturalnego. (…)
Ci z czytelników, którzy sięgnęli po tę książkę, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, czy genetycznie modyfikowane organizmy (GMO) stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia, będą usatysfakcjonowani. Zawiera ona bowiem aż nadto dowodów, że produkty inżynierii genetycznej mogą powodować trudne do przewidzenia skutki zdrowotne, co jest tym bardziej niepokojące, jeśli spojrzy się na opisaną przez autorkę „pobłażliwość” instytucji dopuszczających te wytwory na rynek. Z kolei osoby, które znają tę tematykę z wydanych wcześniej po polsku, znakomitych „Nasion kłamstwa” Jeffreya Smitha, z pewnością zechcą bliżej się przyjrzeć trybikom maszyny sprawiającej, że na całym świecie zmodyfikowane odmiany wypierają te tradycyjne, niszcząc bogactwo genetyczne planety oraz spychając w nędzę społeczności rolnicze.

Marie-Monique Robin

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz