Święto Pasztecika Szczecińskiego

0
749

Sharing is caring!

A w Szczecinie w placówkach edukacyjnych wolno, czy nie wolno podać pasztecik szczeciński? Czy lekcja lokalnej kultury kulinarnej może być tylko teoretyczna? A praktyczne testowanie lokalnego produktu tradycyjnego już poza szkołą? W szkołach i przedszkolach można dać uczniom na spróbowanie, czy nie można? Ktoś coś wie? Prosimy o informacje. Dyskrecja gwarantowana 🙂 Bo małe ojczyzny mają swoje wielkie smakołyki! Czy w tym przypadku, jak i w wielu innych produktach tradycyjnych, potrzebna jest „dyspensa” w stołówkowo-sklepikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia?

Pasztecik szczeciński został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych 10 grudnia 2010 r., prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Produkt ten spełnia wymagania art. 47 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o rejestracji  i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych.

Więcej o tym lokalnym smakołyku czytaj na www.minrol.gov.pl/Pasztecik-szczecinski

 

Fot: © Mateusz War. / Wikimedia Commons – Pasztecik Szczeciński ma swoje święto 20 października

BRAK KOMENTARZY