Szkolne stołówki i sklepiki będą miały nowe żywieniowe ABC. Projekt rozporządzenia z #GIS wysłano do #MZ.

Serwis Samorządowy PAP w dniu 4 lutego 2016 opublikował informacje, że w Główny Inspektoracie Sanitarnym prowadzono prace nad nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z 28 sierpnia 2015, dotyczącego kryteriów żywienia na szkolnych stołówkach i w sklepikach szkolnych. Projekt zmian w rozporządzeniu został wysłany do Ministerstwa Zdrowia. Według zapowiedzi zmiany mają polegać uproszczeniu obowiązujących obecnie przepisów. Do rozporządzenia ma być dołączony jeden załącznik, w którym zostaną zawarte informacje o produktach, które będą mogły być podawane na szkolnych stołówkach i sprzedawane w szkolnych sklepikach.