Szkolny obiad obywatelski. Uczniowie proponują dania na obiad i wybierają co chcą zjeść! Która szkołą następna?

Gazeta Wyborcza poinformowała o akcji w Szkole Podstawowej im. bł. Celiny Borzęckiej w Krakowie. Akcję szkolnego obiadu obywatelskiego zainicjowali uczniowie i panie kucharki. W liście do dyrekcji szkoły zaproponowali, by mogli zgłaszać propozycje dań, a później wybierać, które mają być przygotowane. Od września będzie to w szkole stała praktyka. Jakie dania wybrali na pierwszy szkolny obiad obywatelski? Pizza, hamburgery, …? Nie! „Żurek z ziemniakami i jajkiem, krokiety „góralskie” faszerowane bryndzą, surówka wielowarzywna i kompot wieloowocowy”. Jest nadzieja, jest moc 🙂 Gratulacje! Która szkoła następna?

Cały tekst na krakow.wyborcza.pl

1 KOMENTARZ