W Radio ZET Anna Zalewska, minister MEN. Też o żywieniu w edukacji.

0
740

Sharing is caring!

Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej. Foto. www.men.gov.plWe wtorek (23.11.2015) Anna Zalewska, minister MEN wzięła udział w programie „Gość Radia ZET”. Rozmowa dotyczyła głównie obowiązku szkolnego dla sześciolatków, gimnazjów, szkolnictwa zawodowego… Ale w ostatnich chwilach audycji minister Zalewska powiedziała kilka słów o żywieniu w edukacji. Szefowa Minister powiedziała, że jest już po wstępnych rozmowach z ministrem Zdrowia na temat żywienia w szkołach i przedszkolach. MEN i MZ ustalili, że szkolnemu jedzeniu muszą się przyjrzeć dietetycy. Minister MEN podkreśliła, że nie będzie powrotu do szkół coli i chipsów, ale jednocześnie nie może być tak, że dzieci nie chcą jeść w szkole posiłków.

A jakie my chcielibyśmy zadać pytania Pani Minister?

  • Czy z diety polskich dzieci znikną tłuszcze trans? (Najlepiej żeby tłuszcze trans zniknęły z Polski zupełnie)
  • Czy ryby podawane obowiązkowo minimum raz w tygodniu to będą pangi? Czy też zostanie wprowadzone kryterium jakości?
  • Czy wreszcie nasze dzieci przestaną jeść fastfood’owo, czyli byle jak, byle szybko, czyli niezdrowo? Czy  wreszcie zostanie ustalony minimalny czas przysługujący uczniom na spożycie posiłku? Dostosowany do fizjologii
  • Czy wreszcie zagwarantujemy prawem uczniom bezpłatny dostęp do wody pitnej, by dzieci i młodzież nie musiała dźwigać w plecakach butelek z wodą?A jakie pytanie Ty chcesz zadać pani minister w sprawie żywienia w edukacji?

BRAK KOMENTARZY