Wrocław: Uruchamiamy Dzieciaki – Konferencja Edukacyjna

Akcja Uruchamiamy Dzieciaki organizowana jest pod patronatem Rektora Uniwersytetu Medycznego oraz Prezydenta Wrocławia. Urząd Miasta włącza się w nią – angażując szkoły i nauczycieli. To właśnie z myślą o nich organizowana będzie seria spotkań, mini-konferencji edukacyjnych.

Pierwszą zaplanowano 9 stycznia od godz. 14.00 w Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy ulicy Marcinkowskiego 2 we Wrocławiu.

Związany z uczelnią i naszymi szpitalami eksperci poruszać będą istotne tematy związane z odżywianiem i odpowiednią kondycją fizyczną młodych wrocławian.

W pierwszym spotkaniu, poza dr hab. Tomaszem Zatońskim, udział wezmą: prof. Anna Noczyńska – kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego; dr Aureliusz Kosendiak kierujący Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UMW oraz specjalista żywienia Radosław Podruczny.

Wstęp wolny. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYf771l1oi6dEeL_w_RddtYUFDdeQeGPB-xgiF3BALcwkbqg/viewform?c=0&w=1

Program konferencji:
14:00 Otwarcie konferencji dr hab. Tomasz Zatoński
14:10 prof. dr hab. med Anna Noczyńska
Kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego
14:40 dr hab. Tomasz Zatoński, Katedra i Klinika Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi
“Nadwaga i otyłość jako przyczyna chorób laryngologicznych”
15:00 Radosław Podruczny -Specjalista ds. Żywienia. „Smaki dzieciństwa”
15:30 dr Aureliusz Kosendiak, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
16:00 Lekki Tornister –problem „wagi ciężkiej”
16:15 Pytania,dyskusja, wnioski.
16:30 Zakończeniekonferencji