Wrocław – „Żywienie ma znaczenie” V konferencja szkoleniowa programu “Szkoła w Formie”!

"Żywienie ma znaczenie" konferencja Szkoł w formie, WrocławWrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia zapraszają do udziału w IV Konferencji szkoleniowej programu “Szkoła w Formie” pod hasłem “Żywienie ma znaczenie,” która odbędzie się 9 grudnia 2015r. na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Tematy poruszane na konferencji będą dotyczyć zagadnień związanych z żywieniem. Odpowiemy między innymi na takie pytania jak: co dla naszego organizmu jest najlepsze, co i w jakich ilościach spożywać, dlaczego tak bardzo lubimy słodycze oraz jak uczyć dzieci jeść warzywa i owoce. Nowością tegorocznej edycji wydarzenia będą warsztaty tematyczne prowadzone przez ekspertów i trenerów, związane zarówno z pracą koordynatora ds. promocji zdrowia, ale także poświęcone edukacji i asertywności żywieniowej.

Wydarzenie w głównej mierze skierowane jest do koordynatorów ds. promocji zdrowia, ale także do wszystkich członków społeczności szkolnej zainteresowanych zagadnieniami edukacji żywieniowej i prozdrowotnej w placówkach edukacyjnych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, w tym roku wprowadziliśmy zapisy zarówno na konferencję jak i warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy. Zgłaszać można się do 1 grudnia.

O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

IV Konferencja szkoleniowa programu „Szkoła w Formie”  ZAPISY
Uwaga. Pierwszeństwo udziału przysługuje koordynatorom ds. promocji zdrowia z Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie oraz pielęgniarkom medycyny szkolnej.

Warsztaty

Uwaga. Wszystkie warsztaty odbywają się w tym samym czasie, w związku z czym można zapisać się tylko na jeden wybrany warsztat.

12.45 – 14:15 1. Nie daj się pokusom – jak dokonywać właściwych i asertywnych wyborów żywieniowych?
Prowadzący: Karolina Horodyska, SWPS Wrocław  ZAPISY (limit: 30 miejsc)

12.45 – 14:15 2. Jak uczyć dzieci jeść owoce i warzywa?
Prowadzący: Anna Kwiatek, Diana Pierzgała, WCDN Wrocław  ZAPISY (limit: 80 miejsc)

12.45 – 14:15 3. Żywieniowy niezbędnik koordynatora ds. promocji zdrowia (organizacja żywienia w placówce edukacyjnej, współpraca ze stołówką i sklepikiem szkolny, pomysły na edukację żywieniową)
Prowadzący: Grażyna Karczewska, doradca żywieniowy w projekcie „Smacznie, zdrowo, wartościowo” ZAPISY (limit: 80 miejsc)

12.45 – 14:15 4. Gry i zabawy dla dzieci z zakresu edukacji żywieniowej