Nie wypuszczaj dziecka do szkoły bez śniadania. Obiad nie zrekompensuje braku śniadania.

Dzieci większość dnia spędzają w szkole. I w tym czasie uczniowie powinni jeść. Ważne jest też nie tylko co, ale i jak.

Harvard School of Public Health opublikował materiał, w którym poinformował, że amerykańscy uczniowie jedzący w szkołach śniadania mają niższe BMI od swoich rówieśników. Takiego zbawiennego wpływu na walkę z otyłością nie ma w przypadku tych uczniów, którzy zjadają tylko obiad w szkole. Kluczem do wyjaśnienia zjawiska obniżenia ryzyka wystąpienia nadwagi jest równomierne spożywania posiłków w ciągu całego dnia. Uczniowie jedzący śniadanie i obiad odżywiają się równomierniej, co jest lepsze dla ich zdrowia i wagi.

Ten sam artykuł podkreśla fakt, że częściej tyją i zapadają na cukrzycę ci uczniowie, którzy spożywają w szkole żywność wysoko przetworzoną, którzy piją „spożywcze” płyny spożywcze. Produkty pseudo spożywcze w każdym miejscu globu wywołują ten sam destrukcyjny wpływ na zdrowie.