Zagroda edukacyjna

Zagroda edukacyjna to miejsce, w którym dzieci i młodzież szkolna może zobaczyć, jak wygląda prawdziwe rolnictwo w poszanowaniu przyrody. Przekonać się, czym jest uprawa roślin, hodowla zwierząt, tradycyjne przetwórstwo płodów rolnych. Dowiedzieć się dlaczego konsument potrzebuje wiedzy ekologicznej. Zapoznać się kulturą materialną i poznać wartość rękodzieła.
Żeby zagroda edukacyjna była atrakcyjna miejsce takie powinno mieć zwierzęta gospodarskie albo uprawy rolnicze, które mogą zobaczyć dzieci i młodzieży. Zagrody edukacyjne są przygotowane do przyjmowania nie tylko wycieczek szkolnych, ale działają jako atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi.

Jeśli znasz i rekomendujesz miejsce, które jest zagrodą edukacyjną i jest godne polecenia to prosimy o taką informację. Zbudujemy listę miejsc, do których warto pojechać z całą klasą, indywidualnie z dziećmi. Prosimy pisać na redakcja@slowfood.edu.pl

Na początek zagroda edukacyjna z województwa zachodniopomorskiego

1. Gospodarstwo Edukacyjne w Labiryntach
    www.paproty.pl