NGO

Sharing is caring!

 

Chcemy wiedzieć, czy w żywności jest GMO? Możesz podpisać deklarację na www.chcewiedziec.pl

 


Aktywni Rodzice - liderzy zmiany
Aktywni Rodzice – liderzy zmiany

Aktywni-Rodzice – liderzy zmiany nie tylko we wrocławskich szkołach. Bezwzględnie warto korzystać z ich dokonań i materiałów.

 

 

 

 

 


Bezpieczna żywnośćPowiedz stop:
– rozmywaniu odpowiedzialności za zanieczyszczanie żywności,
– powszechnej alergizacji społeczeństwa,
– dyskryminacji alergików,
– rakotwórczym i toksycznym produktom.
Kampania Bezpieczna Żywność
Podpisz petycję na www.bezpiecznazywnosc.net

 


 

www.ZdrowoJemy.info„Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” to program, który promuje prawidłowe nawyki żywieniowe. W ramach programu żłobki i przedszkola mogą uzyskać pomocą z zakresu dietetyki, która
wspiera prawidłowy rozwój dzieci. www.ZdrowoJemy.info

 

 

 

 


 

 

Ruch oporu przed inwazją fast foodów przybiera postać organizacji pozarządowych. Wskazujemy te organizacje, które zasługują na szczególną uwagę, warto je obserwować, są godne obserwowania:
www.zostawcie.plKampania „Zostawcie W Spokoju Dobrą Żywność” www.zostawcie.pl

Na stronie projektu możemy podpisać apel o zmianę stanu prawnego w Polsce. Organizatorzy przekonują do „sprzeciwu wobec kolejnych regulacji ograniczającym wolność produkowania i sprzedaży produktów regionalnych i tradycyjnych. Naszym celem jest doprowadzenie do uchylenia bezsensownych przepisów i przywrócenie legalności sprzedaży produktów przez rolników i małych producentów bezpośrednio do konsumentów”.

 


 

 

festiwal stop gmoArtyści dla Polski wolnej od GMO

 

 

 

 


 

 

www.icppc
Polska wieś jest bardzo wyjątkowa – bogactwo natury, piękne krajobrazy i ciągle żywa kultura ludowa, dużo dobrych rolników, którzy kochają swoją pracę. Jest to nasz narodowy skarb. Decyzje podejmowane dzisiaj mogą jednak spowodować zniszczenie takiego wyglądu polskiej wsi w ciągu kilku następnych lat. Ochrona polskiej wsi to sprawa ogromnej wagi nie tylko dla Polski, ale także jednostek i organizacji z innych krajów – to końcowy wniosek konferencji, która dała początek Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – International Coalition to Protect the Polish Countryside – ICPPC. W listopdzie 2000 r. koalicję zainicjowało 41 organizacji z 18 krajów.

www.icppc.pl