Przepisy

Sharing is caring!

Kuchnia z ikrą - Łosoś Wellinkton z ogrodem warzyw - Krzysztof SzulborskiKuchnia z ikrą, kaszubskie przepisy na potrawy z ryb

Książka kucharska „Kuchnia z ikrą” to zbiór przepisów na potrawy z ryb, która powstała w ramach unijnego projektu. Kucharze z Trójmiasta, nauczyciele i uczniowie oraz LGR-y z Kaszub, a także firmy z branży rybackiej dały świadectwo kulinarnej tradycji i nowoczesnego smaku. Polski projekt otrzymał nagrodę za najlepszą realizację w UE, pokazującą jak mogą się rozwijać obszary zależne od rybactwa (Bruksela, marzec 2015, konferencja „Sailing Towards 2020″). Książka kucharska „Kuchnia z ikrą” jest zbiorem przepisów z na dania z ryb. W przepisach wykorzystano tradycyjne receptury regionalne.

Zobacz nagrodzone przepisy na przekąski, zupy i dania główne z ryb, a także video: o projekcie opowiada Ewelina Lila, z LGR Kaszuby i Krzysztof Szulborski , prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.

 


 

Olive Oil in cooking 2015Olive Oil in cooking 2015

Zwycięskie przepisy z konkursu kulinarnego “Olive Oil in cooking” – “Tales on finger – tips” 2015 to. Zobacz jakie dania zachwyciły włoskich jurorów. Zobacz jak przygotować: Pierogi gryczane z kozim serem i szałwią na dyniowym pesto; Babeczki marchewkowe z oliwą orzechową i miodem gryczanym; Mus z sandacza na bruschettce i kiełkach słonecznika z ziołowym vinaigrette; Babeczki marchewkowe z oliwą orzechową i miodem gryczanym. W tym roku Włoskie ekipy zostały pokonane w swojej kulinarnej specjalności, czyli wykorzystaniu oliwy w sporządzaniu potraw w tym roku były to przekąski typu “amuse bouche” (finger food). Tej sztuki dokonały polskie uczennice, które w konkursie kulinarnym pokonały uczniów z najlepszych kulinarnych szkół w Italii. Młode mistrzynie sztuki kulinarnej ze Szczytna wzięły udział w konkursie po raz pierwszy i wygrały. Gratulacje dla Joanny Pokora (IV klasa Technikum w zawodzie Kucharz) i Magdy Talarek (III klasa Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych), które przygotował ich nauczyciel Michał Denesiuk z Zespołu Szkół Nr 2 w Szczytnie.

Zobacz zwycięskie przepisy na przekąski